Print Back

Nog niet alle bedrijven aangemeld voor boktorinspectie

13 april 2011

Ruim 60% van de boomkwekers in Boskoop die zich in de bufferzone bevinden hebben zich aangemeld voor de komende boktorinspecties.

De inspecties zijn afgelopen maandag (11 april) van start gegaan. Met een team van circa 10 keurmeesters van Naktuinbouw wordt in opdracht van de nVWA / Ministerie van EL&I de inspecties uitgevoerd bij de Boskoopse bedrijven.

Van vier naar twee rondes
Eind maart hebben de bedrijven een brief over de inspectierondes in de brievenbus gehad met daarin de uitleg over de situatie in 2011. Binnen de EU is besloten om het aantal inspecties terug te brengen van vier naar twee rondes, mede gelet op het feit dat er in 2010 geen aantastingen zijn gevonden. De eerste inspectieronde vindt plaats in de periode april/mei en de tweede inspectieronde in de periode november/december. Doordat op specifieke symptomen gelet moet worden, kan het tijdstip van de inspecties niet samenvallen met de reguliere veldkeuringen van Naktuinbouw.

Zelf aanmelden
De Boskoopse kwekers zijn eind maart gevraagd om zich zelf aan te melden voor de nieuwe inspectierondes. De aanmelding is een eigen verantwoordelijkheid van de bedrijven. Naktuinbouw heeft in de brief aan de kwekers opgeroepen om spoedig het aanvraagformulier (bij voorkeur digitaal) in te zenden, om een goede planning en een goed verloop mogelijk te maken. Op dit moment heeft ruim de helft van de bedrijven dit heeft gedaan.

Bedrijven in de bufferzone die zich niet tijdig aanmelden voor deze inspectierondes mogen geen waardplanten verhandelen. De nVWA ziet hierop toe.