Lees voor

Terug naar overzicht

Foto’s meesturen bij aanmelding van een groenteras

Publicatiedatum: 13 april 2026

Voor het aanvragen van toelating en/of kwekersrecht voor een groenteras moet een Technische Vragenlijst (TQ) worden ingediend. De Raad voor plantenrassen volgt hiervoor zoveel mogelijk de TQ van het CPVO, zodat de vragen overeenkomen. Onlangs voerde het CPVO in alle TQ’s voor groentegewassen een wijziging door.

Foto's meesturen bij aanmelding van een groenteras

Sinds januari 2026 raadt het CPVO sterk aan om één of meerdere foto’s mee te sturen met een aanvraag.  Dit is vraag 07:04 in de TQ. Als er foto’s meegestuurd worden, wordt er ook gevraagd naar de plaats van het materiaal, de conditie en op welke datum de foto’s gemaakt zijn. We begrijpen dat deze informatie misschien niet altijd bekend is. In dat geval hoeft u deze vragen niet te beantwoorden.

Het meesturen van een foto is dus niet verplicht bij groentegewassen, maar wordt wel aanbevolen. Dit omdat foto’s zeker van toegevoegde waarde kunnen zijn bij de uitvoering van het DUS-onderzoek. 

Bij de revisie van de TQ’s neemt de Raad voor plantenrassen de wijziging bij vraag 07:04 over.

Terug naar overzicht