Lees voor

Terug naar overzicht

Kennispodium 30 oktober 2025 - aanmelden vanaf nu mogelijk!

Publicatiedatum: 13 oktober 2025

Delen is vermenigvuldigen: hoe kan DNA het DUS-onderzoek, én veredelingsprocessen, versnellen of verbeteren?

Naktuinbouw organiseert een Kennispodium op donderdagmiddag 30 oktober. Aanmelden is vanaf nu mogelijk

Het programma:

13:30 uur Ontvangst met koffie/thee, Sotaweg 22 in Roelofarendsveen

14:00 uur Start programma met inleiding door Jan Meiling, directeur Strategie & Ontwikkeling 

We hebben de volgende sprekers uitgenodigd: Cécile Collonnier - Technical expert - Research & Innovation CPVO, Tosca Ferber - Chief Technology Officer Dümmen Orange en Hedwich Teunissen - Managing Director CropXR (Universiteit van Utrecht).

Zij delen deze middag hun visie op de toekomst van rassenonderzoek/identiteitsbepaling met DNA. Vragen waar we met elkaar op ingaan:  

  • Hoe ziet de ideale balans tussen DNA en morfologisch onderzoek er in de toekomst uit? 
  • Wat betekent dit voor Europese bedrijven en wat is de rol van CPVO (Community Plant Variety Office)? 
  • Welke voordelen biedt het delen van DNA-kennis en data voor efficiëntie, snelheid en betrouwbaarheid van DUS-onderzoek? 
  • Welke mogelijkheden en uitdagingen bieden NGT's (zoals CRISPR) bedrijven? 
  • Hoe zorgen we dat dit toekomstbeeld breed gedragen wordt in de sector? 

Omdat er internationale sprekers uitgenodigd zijn, wordt de hele middag in het Engels gehost. Dus ook internationale geïnteresseerden zijn van harte welkom! 

We hopen u te mogen ontvangen op donderdag 30 oktober bij Naktuinbouw in Roelofarendsveen. 

 

Terug naar overzicht