Lees voor

In dienst van kwaliteit

Onze medewerkers leveren werk van hoge kwaliteit. Onze activiteiten voldoen aan verschillende (accreditatie)normen. Onafhankelijke, externe organisatie beoordelen dit.

Onze certificeringen en accreditaties

Wij zijn organisatiebreed gecertificeerd volgens NEN-EN-ISO 9001:2015. Daarnaast hebben wij de volgende accreditaties:

  • NEN-EN-ISO/IEC 17020:2012 (I131);
    • fytosanitaire importinspecties
    • visuele inspectie van plantmateriaal op ras(soort)echtheid, ras(soort)zuiverheid, gezondheid en uitwendige kwaliteit
  • NEN-EN-ISO/IEC 17025:2017 (L549); zeven laboratoriumverrichtingen
  • CPVO Entrustment; rassenonderzoek; alle gewasgroepen
  • ISTA Accreditation (NLDL02); monstername en zaadanalyse.

De specifieke omschrijvingen van de scope zijn te vinden op de websites van:

Resultaten externe audit ISO 9001-certificering

In april was de jaarlijkse audit van de Raad voor Accreditatie (RvA) bij Testen & Analyses en Bedrijfskeuringen. De ISO 17020-accreditatie werd verlengd. De ISO 17025-accreditatie werd onder aanvullende voorwaarden positief afgesloten. Tijdens de audit werd geconstateerd dat Naktuinbouw beschikt over een functioneel kwaliteitsmanagementsysteem en dat de geaccrediteerde verrichtingen naar behoren worden uitgevoerd door betrokken en deskundig personeel, met gebruikmaking van geschikte middelen en faciliteiten. Op het laboratorium ligt een uitdaging in het tijdig afronden van de onderzoeken en van de corrigerende maatregelen. Voor het beoordelen van deze corrigerende maatregelen was een extra verificatieaudit nodig.

ISTA-accreditatie met drie jaar verlengd

In april werd de driejaarlijkse ISTA-audit uitgevoerd bij Testen & Analyses en voor de monstername bij Bedrijfskeuringen. De audit is positief afgesloten en de accreditatie is voor drie jaar verlengd.